E tanév elején elkezdte működését a Csongrádi TErmészetTUDOmányos Diáklaboratórium. Célunk, hogy saját iskolánk diákjai és a projektben együttműködő általános iskolák tanulói korszerű körülmények között végzhessenek természettudományos kísérleteket, saját tapasztalataik alapján bővítsék ismereteiket. Az általános iskolásokat kedden és csütörtökön fogadjuk, a többi napokon saját diákjaink tanulhatnak a korszerű környezetben.

A távolabbi általános iskolákból bérelt autóbusz szállítja a tanulókat a gimnáziumba a városközpont iskolásai rövid séta után érkeznek. Erre a napra ők is batsányisokká válnak, foglalkozásaikat a csengetéshez igazítjuk, és szünetekben bejárhatják az egész iskolát. Minden először érkező diák számára munka-, tűz- és balesetvédelmi oktatással és a laboratórium általános használati szabályainak megismerésével indul a nap. A tanulók általában 2*16 fős csoportokban, saját szaktanáraik kíséretében, négy, előre egyeztetett témájú foglalkozáson vesznek részt, ahol a gimnázium laboratóriumi szaktanárainak vezetésével biológiához, fizikához, földrajzhoz, kémiához kapcsolódó tanulókísérleteket végeznek. Érdemes odafigyelni a diákoknak, mert a végén a tanulókísérletek témájából néhány kérdéses tesztet oldanak meg és a legjobban teljesítők ajándékot kapnak. A gyakorlati tevékenység és a  természettudományos ismeretek "mellé", tízórait és ebédet is biztosítunk az együttműködő iskolák diákjainak.  Az első alkalmak az alábbi beosztás szerint valósultak meg (a képtárba folyamatosan töltjük fel a képeket):

2014.09.02 Koszta József Általános Iskola Szentes  
2014.09.04 Piroskavárosi Általános Iskola Csongrád  
2014.09.09 Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola Csongrád  
2014.09.11 Kiss Bálint Református Általános Iskola Szentes fotók
2014.09.16 László Gyula Általános Iskola Felgyő  
2014.09.18 Árpád Fejedelem Általános Iskola Tiszaalpár fotók
2014.09.23 Bokrosi Általános Iskola Bokros  
2014.09.25 Galli János Általános Iskola Csongrád  
2014.09.30 Gróf Széchenyi István Általános Iskola Csongrád fotók
2014.10.02 Szent Miklós Katolikus Általános Iskola Tömörkény  
2014.10.07 Kozmutza Flóra  Általános Iskola és Szakiskola Csongrádi Tagintézménye Csongrád fotók